Novým členom rozpočtovej rady má byť ekonóm Juraj Kotian
Prezident Andrej Kiska sa konečne rozhodol. Do Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, nezávislej inštitúcie monitorujúcej verejné financie, nominuje ekonomického analytika Juraja Kotiana. Pre TREND.sk to vo štvrtok potvrdil vedúci komunikačného oddelenia prezidentskej kancelárie Roman Krpelan.
Taliani schválili zákon o pasívnej eutanázii
Taliansky senát definitívne schválil zákon povoľujúci občanom spísať počas života závet, ktorým v nevyliečiteľných prípadoch odmietnu poskytovanie umelej výživy a hydratácie. Rozhodli tým dlhotrvajúcu debatu o morálnej prípustnosti eutanázie v silne katolíckej krajine.
Chceme byť v jadre, ale nechceme rešpektovať hodnoty, ktoré presadzuje EÚ
V septembri pristúpila Európska únia k Istanbulskému dohovoru, ktorý hovorí o riešení násilia páchanom na ženách. Slovensko, ktoré chce byť v integračnom jadre Európskej únie, ho však odmieta ratifikovať. Prečo je to problém, hovorí Adriana Mesochoritisová z mimovládnej organizácie Možnosť voľby.
SaS chce poradovník pre dopravné investície podľa hodnoty za peniaze
Mali by v ňom byť zohľadnené minimálne tri kritériá - intenzita dopravy, vplyv na život obyvateľov a životného prostredia a pomer nákladov k dosiahnutému úžitku. SaS tak reaguje na rozhodnutie vlády, ktorá v stredu schválila takmer 25 miliónov eur na výstavbu cesty v Devínskej Novej Vsi.
Slovenských farmárov spojila nespokojnosť s rozpočtom, o protestoch zatiaľ neuvažujú
Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv, ktorá zahŕňa všetky väčšie agropotravinárske organizácie v krajine, v reakcii na schválenie budúcoročného štátneho rozpočtu zriaďuje krízový štáb. Nielen farmári, ale aj potravinári chcú takto zdôrazniť, ako veľmi sa im nepáči, že slovenská vláda i parlament im k európskym dotáciám z národného rozpočtu pridali vo forme štátnej pomoci iba milión eur. Ten predstavuje len zlomok z agrárnych výpomocí okolitých členov EÚ. Predáci agropotravinárskeho sektora sa zatiaľ vyhýbajú povedať, či ich nespokojnosť prerastie do otvorených protestných akcií.
Chcete prejsť hlavné mestá Európy za pár hodín? Choďte do Texasu
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Putin začal volebnú kampaň. Hovorí o mierovej misii na hranici s Ukrajinou
Vladimir Putin oznámil, že do budúcoročných prezidentských volieb pôjde ako nezávislý kandidát. Vyjadroval sa tiež k situácii na Ukrajine, ktorú podľa neho spôsobil ozbrojený prevrat v roku 2014.
Fico si potykal s Babišom. Chémia im podľa neho bude fungovať
Krajiny Vyšehradskej štvorky oficiálne predstavili projekt na ochranu líbyjskej hranice talianskemu premiérovi Paolovi Gentilonimu a šéfovi Európskej komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi.
Nemecká ekonomika je v skvelej forme, porastie najrýchlejšie od roku 2011
Nemecký ekonomický inštitút Ifo prudko zvýšil odhad rastu nemeckej ekonomiky na budúci rok. Ekonomika má vzrásť o 2,6 percenta namiesto doteraz očakávaných dvoch percent. Tempo rastu tak bude najvyššie od roku 2011.
(Ne)možnosti Andreja Kisku
Názor | Rozhodnutie Ústavného súdu spôsobilo, že prezident Andrej Kiska si musí vybrať jednu z dvoch možností, pričom obe sú až také zlé, že sa ani nedá povedať, ktorá z nich je horšia.