Väčšina Slovákov podceňuje finančné zabezpečenie do budúcnosti
Až 94 percent opýtaných Slovákov podceňuje zabezpečenie do budúcnosti. Z toho viac než tretina sa finančne nepripravuje na budúcnosť vôbec. Najčastejším dôvodom je nedostatok peňazí.
Politická terapia je v plnom prúde. Zatrhli im ovocie aj kaderníkov
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)
Blaha je z českých volieb sklamaný, ľavica utŕžila masaker
Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer-SD) je z výsledku českých parlamentných volieb veľmi sklamaný. Ako povedal pre agentúru SITA, pre ľavicu je to podobný masaker, aký zažili francúzski socialisti či holandskí sociálni demokrati.
Zatvorené kostoly sa znovu otvárajú, ako pivovary
Ira Gerhart vlani konečne našiel miesto, kde si môže splniť svoj dlhoročný sen - otvoriť pivovar. Je ním presbyteriánsky kostol z roku 1923. Bol lacný, je očarujúci a stojí len pár blokov od centra Youngstownu v Ohiu.
V Japonsku sa za výdatného dažďa konajú parlamentné voľby
V Japonsku za výdatného dažďa spôsobeného blížiacim sa tajfúnom Lan začali predčasné parlamentné voľby. Napriek nepriazni počasia je zatiaľ účasť vyššia ako v roku 2014, upozornila agentúra AFP.
Po českej katastrofe strácame posledného spojenca. Hrozí nám izolácia
Názor | Výsledky českých volieb dopadli podľa očakávaní. Katastrofálne. Česi sa zaradili do mnohopočetného zástupu národov, ktorých alarmujúca časť občanov v relatívne krátkom čase (posledný rok až dva) podľahla čaru populistov a extrémistov.
V Česku podľa zahraničných médií uspeli populisti
Obrovský úspech populistov a protisystémových strán a debakel zavedených politických zoskupení, tak hodnotia výsledok českých parlamentných volieb svetové agentúry a zahraničné médiá.
Madrid prevezme kontrolu nad Katalánskom, do ulíc vyšlo 450-tisíc demonštrantov
Španielska vláda prevezme čiastočnú kontrolu nad doteraz autonómnym Katalánskom s cieľom tam obnoviť ústavný poriadok a usporiadať nové voľby do tamojšieho regionálneho parlamentu.
Prečo má Estónsko skvelý e-government? Úradníkom platí toľko ako korporácie
Mait Sooaru je riaditeľom estónskej spoločnosti Fitek, ktorá vyvíja systém elektronickej fakturácie a v lete založila svoju pobočku aj na Slovensku. TRENDU porozprával o svojom pohľade na slovenský a estónsky e-government z perspektívy súkromnej firmy.
Zakladateľ pirátskeho hnutia pogratuloval Českej pirátskej strane
Za obrovský úspech označil zakladateľ pirátskeho hnutia Švéd Rick Falkvinge volebný výsledok Českej pirátskej strany, ktorá podľa všetkého skončila na treťom mieste za hnutím ANO a ODS.