-- Univerzitka.com -- Študentský portál Žilinskej univerzity -- Pravidlá
Univerzitka.com :: Študenti študentom ::  
PortálPravidláFAQMapa fóraBrigády pre študentovPrihlásenieRegistrácia


Pravidlá


Správcovia tejto stránky nebudú cenzurovať Vaše príspevky ani nijako manipulovať s Vaším samotným kontom v prípade, že splníte doleuvedené pravidlá fóra.

Pravidlo 1:

Každý člen je povinný sledovať a brať na vedomie tieto pravidlá. Takisto je povinný sledovať správy v sekcii Informácie od vedenia Portálu.

Pravidlo 2:

Členstvo na tejto stránke je bezplatné. Námietky na členstvo alebo pravidlá budú ignorované. Pri porušení pravidiel bude užívateľ upozornený, pri opakovanom porušení (hodnota 6) bude vylúčený (ban).

Pravidlo 3:

Príspevky sa snažte vkladať do správnych sekcií (kategórií). Pokiaľ príspevok nebude vo vhodnej sekcii, bude bez upozornenia presunutý. Ak sa bude situácia u daného užívateľa opakovať, moderátor môže tento príspevok odstrániť.

Pravidlo 4:

Zakazuje sa uverejňovanie vtipov a príspevkov s tematikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie. Zakazuje sa písanie komentárov k vtipom.

Pravidlo 5:

Každý užívateľ je zodpovedný za svoj príspevok, ktorý vloží do diskusného fóra. V diskusnom fóre by sa mali nachádzať iba príspevky, ktoré budú prínosom aj pre iných užívateľov. V diskusnom fóre nie je priestor pre súkromné diskusie dvoch užívateľov (pokiaľ sa netýkajú problematiky, ktorej je tento portál určený). Snažte sa preto písať k veci a nepísať nezmysly. Pokiaľ sa k téme neviete vyjadriť, nesnažte sa o to. Pri porušení pravidiel môže byť príspevok upravený alebo odstránený moderátorom. Diskusia alebo príspevky, ktoré sú v rozpore s týmto pravidlom sú vítané v ChatBoxe. Tu môžete slobodne vyjadrovať vaše názory.

Pravidlo 6:

ChatBox ponúka užívateľom možnosť online diskusie s ostatnými užívateľmi portálu. Pokiaľ chcete diskutovať s konkrétnym užívateľom, použite ChatBox, a nie diskusné fórum. V ChatBoxe je pri odoslaní správy zaznamenávaná vaša aktuálna IP adresa. Vedenie portálu si vyhradzuje právo v prípade potreby zmazať vaše príspevky v ChatBoxe, v prípade porušenia niektorého pravidla portálu.

Pravidlo 7:

Urážky, osočovanie, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu a ktorá je zakázaná zákonom, bude znamenať vylúčenie z fóra (ban).

Pravidlo 8:

Obviňovanie administrátorov, moderátorov alebo užívateľov bez dôkazov bude znamenať upozornenie, pri opakovaní vylúčenie z fóra (ban).

Pravidlo 9:

Linky odkazujúce na stránky mimo fóra, dávajte do [code][/code], obrázky v téme skúste dávať na fotohostingové servery (napr. imageshack.us), alebo ich môžete nahrať priamo na náš server ako prílohu.

Pravidlo 10:

Pri písaní príspevku môžete využiť funkciu [hide] [/hide]. Funkcia sprístupní obsah príspevku pre užívateľov až v okamihu, keď použíjú funkciu Ďakujem. Uvážlivo používajte túto funkciu.

Pravidlo 11:

Pokiaľ chcete autorovi príspevku za jeho príspevok vyjadriť vďaku, použite na to funkciu Ďakujem. Tá pridá poďakovanie autorovi príspevku.

Pravidlo 12:

Zákaz ponúkania prístupu na FTP, HTTP, private huby za finančnú odmenu.

Pravidlo 13:

Zákaz predaja/výmeny CD alebo DVD s nelegálnym obsahom.

Pravidlo 14:

Zakazuje sa prispievanie odkazov na stránky, na ktorých je uložený nelegálny obsah, porno stránky a stránky za úmyslom reklamy.

Pravidlo 15:

Zakazuje sa pridávanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky...). Tieto príspevky budú vymazané. Pokúste sa obmedziť počet smajlíkov v príspevkoch na rozumnú mieru.

Pravidlo 16:

Nežiadajte administrátorov alebo moderátorov o to, že chcete moderovať fórum. Pokiaľ sa budú hľadať moderátori, na fóre o tom nájdete informácie.

Pravidlo 17:

Nezaťažujte, prosím, administrátorov, moderátorov alebo iných užívateľov zbytočnými súkromnými správami, mailami, prípadne správami na instant messengre (ICQ, MSN, Yahoo...). Ak hľadáte linku, hľadajte. Ak potrebujete pomôcť, píšte do sekcie Pomoc.

Pravidlo 18:

Povrchné výhrady na prácu administrátorov, moderátorov, alebo na samotné fórum budú ignorované. Ak sa Vám nepáči, nájdite si iné fórum.

Pravidlo 19:

Zakazuje sa pridávanie inštalačných čísel (serial number) k programom do tém.

Pravidlo 20:

Zakazuje sa používať podpis/avatar s rasistickým alebo sexuálnym motívom, taktiež podpis urážajúci užívateľa. Ak bol Váš podpis upravený alebo vymazaný, tak je to na základe porušenia niektorého pravidla.

Pravidlo 21:

Udelenie varovania užívateľovi je výhradne v právomoci administrátora a moderátorov. Oni zvážia, či bude užívateľovi udelené varovanie. Udelené varovanie nemusí byť zdôvodnené.

Pravidlo 22:

Maximálny rozmer obrázka, ktorý použijete ako váš podpis, je 150x700 px.

Pravidlo 23:

Zakazuje sa používať avatar, ktorý je väčší ako 150x150 pixelov, väčší avatar bude zmenšený, prípadne vymazaný.

Pravidlo 24:

Pokiaľ chcete reagovať na posledný pridaný príspevok, nepoužívajte zbytočne citáciu.

Pravidlo 25:

O zamykaní a mazaní tém rozhodujú moderátori. Nepíšte zbytočne do témy, že túto tému by ste zamkli. Nechajte to na posúdenie moderátora, prípadne, ak by ste mali vážne výhrady, stačí, ak označíte správu pomocou tlačidla s výkričníkom, ktoré sa nachádza pri každom príspevku.

Pravidlo 26:

Vo vlastnom záujme dávajte normálne názvy tém, pretože témy pomenované ako „Súrne pomóóc!“ alebo „To je v zadku“ budú bez upozornenia premenované, prípadne vymazané.

Pravidlo 27:

Nepridávajte linky na ed2k a magnety pre DC++.

Pravidlo 29:

Zakazuje sa vytváranie a používanie viacerých účtov na portáli.

Pravidlo 30:

V sekcii "Obchod" sa uverejňujú iba súkromné inzeráty. Príspevky s propagáciou spoločností, ktoré tvoria zisk, budú odstránené. Pokiaľ máte záujem o reklamný priestor, kontaktujte administrátora.

Pravidlo 31:

Každý užívateľ, ktorý požiada o vstup do skupiny užívateľov "Fotograf" alebo "Blogger", a jeho žiadosť bude schválená, je povinný do 30 dní od schválenia žiadosti vytvoriť svoj osobný fotoalbum, resp. blog. Kto ani po 30-tich dňoch členstva v jednej zo spomínaných skupín neprejaví záujem o vytvorenie fotoalbumu resp. blogu, bude automaticky z danej užívateľskej skupiny vylúčený.

Pravidlo 32:

Každý blog, ktorý je na portáli Univerzitka.com musí byť aktívny. Aktívny blog je taký, v ktorom pribudne nový príspevok aspoň raz za 70 dní. Neaktívne blogy budú odstránené.

Pravidlo 33:

Varovanie, ktoré užívateľ obdržá za porušenie pravidiel, má platnosť 60 dní. Po 60 dňoch sa varovanie užívateľovi odstráni.Pri porušení niektorého pravidla dostane užívateľ upozornenie, pri opakovanom upozornení (hodnota 3) mu bude zablokovaná možnosť pridávania príspevkov, pri opakovanom porušení (hodnota 6) bude podmienečne vylúčený z portálu - zablokuje sa konto a IP adresa.


Vedenie si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel bez upozornenia!

Posledná aktualizácia dňa 18. júna 2008.

Majiteľ, autor, administrátor/moderátor a prevádzkovateľ tejto stránky nezodpovedá za uvedený obsah (ani za obsah príspevkov). Za príspevok (a aj prílohu) je zodpovedný užívateľ, ktorý daný príspevok poslal. Akýkoľvek nežiaduci obsah bude čo najrýchlejšie odstránený.


 Prejdi na:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Hosťované na serveroch spoločnosti WebSupport.sk

Stránka vygenerovaná za 0.11 sekundy. SQL queries: 12