-- Univerzitka.com -- Študentský portál Žilinskej univerzity -- FAQ
Univerzitka.com :: Študenti študentom ::  
PortálPravidláFAQMapa fóraBrigády pre študentovPrihlásenieRegistrácia


Portál » OBSAH FÓRA

Registrácia a prihlásenie
Prečo sa nemôžem prihlásiť?
Je vôbec potrebné sa zaregistrovať?
Prečo som automaticky odhlásený?
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených?
Zabudol som heslo!
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť!
Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia?
Časy sú chybné!
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom?
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Keď kliknem na e-mailový odkaz užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu!
Vkladanie príspevkov
Ako vložím novú tému do fóra?
Ako pridám príspevok do existujúcej témy?
Ako zmením alebo zmažem príspevok?
Ako pridám podpis k môjmu príspevku?
Ako vytvorím hlasovanie?
Ako zmením alebo zmažem hlasovanie?
Prečo sa nemôžem dostať k fóru?
Prečo nemôžem hlasovať v ankete?
Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
Môžem používať HTML?
Čo to sú smajlíky?
Môžem pridávať obrázky?
Čo sú to oznámenia?
Čo sú to dôležité témy?
Čo sú to uzamknuté témy?
Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori?
Kto sú to moderátori?
Čo sú to užívateťské skupiny?
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?
Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Dostávam nechcené súkromné správy!
Dostal som spamový a otravný e-mail od niekoho z fóra!
Možnosti pre užívateľov portálu Univerzitka.com
Ako si vytvorím vlastný blog?
Ako si vytvorím vlastný fotoalbum?
Ako si dokážem prispôsobiť vzhľad diskusného fóra?
O nových príspevkoch v určitých sekciách fóra nechcem byť informovaný!
Môžem si vytvoriť vlastný zoznam obľúbených tém v diskusnom fóre?
Prílohy
Ako pripojím k môjmu príspevku nejaký súbor?
Ako pripojím súbor k už existujúcemu príspevku?
Ako prílohu zmažem?
Ako môžem aktualizovať komentár prílohy?
Môžem prepísať/aktualizovať prílohu?
Moja príloha v príspevku nie je. Prečo?
Prečo nemôžem k príspevkom pridávať prílohy?
Myslím, že mám potrebné oprávnenia, no aj tak nemôžem odoslať prílohu. Prečo?
Prečo nemôžem mazať prílohy?
Prečo nikde nevidím žiadne prílohy?
Koho mám informovať v prípade, že som našiel v diskusii nelegálnu prílohu?

Registrácia a prihlásenie
Prečo sa nemôžem prihlásiť?
Už ste sa zaregistrovali? Pred prihlásením je potrebné sa najskôr zaregistrovať. Bola Vám na fóre zakázaná činnosť (v takom prípade sa táto skutočnosť zobrazí)? Pokiaľ áno, kontaktujte administrátora a pýtajte sa na dôvody. Pokiaľ ste sa zaregistrovali, neboli ste z fóra vylúčení a stále sa nemôžete prihlásiť, znova skontrolujte prihlasovacie meno a heslo. Obyčajne toto býva ten problém.
Návrat hore
Je vôbec potrebné sa zaregistrovať?
Nemusíte. Všetko záleží na administrátorovi fóra, či je potrebné sa zaregistrovať ku vkladaniu príspevkov. Samozrejme, že registrácia Vám umožní prístup k ostatným službám nedostupným anonymným užívateľom, ako napr. postavičky, súkromné správy, posielanie e-mailov užívateľom, prihlásenie do skupín, atď. Vrele Vám teda registráciu doporučujeme. Zaberie to len chvíľu.
Návrat hore
Prečo som automaticky odhlásený?
Pokiaľ nezaškrtnete tlačítko Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve, budete prihlásený len počas práce vo fóre. Toto má zabrániť zneužitiu Vášho účtu niekým iným. Aby ste zostali prihlásený, zaškrtnite toto políčko, keď se prihlasujete. Toto však nedoporučujeme, keď sa prihlasujete z verejného počítača, napr. v knižnici, z internetovej kaviarne, na univerzite atď.
Návrat hore
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených?
Vo Vašom nastavení nájdete možnosť Skryť Vašu prítomnosť vo fóre, pokiaľ túto možnosť zvolíte budete viditeľný len pre administrátorov. Budete počítáný ako skrytý užívateľ.
Návrat hore
Zabudol som heslo!
Nepanikárte! Vaše heslo môžeme obnovit. V tomto prípade stlačte na prihlasovacej stránke tlačítko Zabudli ste svoje heslo?, pokračujte podľa inštrukcií a takmer ihneď budete prihlásený.
Návrat hore
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť!
Najpravdepodobnejšie dôvody: zadali ste chybné uživateľské meno alebo heslo (skontrolujte e-mail, ktorý ste obdržali pri registrácií) alebo administrátor z nejakého dôvodu zmazal Váš účet. Pokiaľ je to ten druhý prípad, potom ste možno nevložili žiadny príspevok. Je to bežné, že sa pravidelne odstraňujú užívatelia, ktorí ničím neprispeli, aby sa zmenšila veľkosť databázy. Skúste sa zaregistrovať znova a zapojte sa do diskusií.
Návrat hore
 

Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia?
Všetky Vaše nastavenia (pokiaľ ste zaregistrovaný) sú uložené v databáze. Ku zmene stačí stlačiť tlačítko odkazu NastaveniaToto tlačítko sa na chádza na na portáli v hlavnom menu (ale až po Vašom prihlásení), a taktiež sa nachádza v hlavičke diskusného fóra. Takto si môžete zmeniť všetky svoje osobné nastavenia.
Návrat hore
Časy sú chybné!
Časy sú takmer vždy v poriadku, avšak to, čo vidíte sú časy zobrazené v inom časovom pásme než v tom, v ktorom sa nachádzate. Pokiaľ je to tak, zmeňte si časové pásmo v nastaveniach. Berte na vedomie, že zmenu časového pásma a podobné nastavenia môžu meniť len registrovaní uživatelia. Takže pokiaľ nie ste registrovaný, toto je dobrý dôvod, prečo tak urobiť!
Návrat hore
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Ak ste si istí, že ste zadali časové pásmo správne a aj tak sa líši od toho správneho, tak tou najpravdepodobnejšou odpoveďou je, že sa jedná o letný čas. Fórum nie je stavané na uplatňovanie rozdielov medzi štandardným a letným časom, takže sa môže jednať o 1 hodinový rozdiel. Riešením môže byť posunutie časového pásma o jednu hodinu po dobu trvania letného času.
Návrat hore
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom?
Možno ste zaregistrovali pri prezeraní príspevkov dva obrázky pod užívateľským menom. Ten prvý je obrázok spojený s Vašou úrovňou, zvyčajne v tvare hviezdičiek alebo kocočiek ukazujúcich, koľko príspevkov ste už pridali, alebo Vašu pozíciu vo fóre. Pod ním sa môže nachádzať väčší obrázok, známy ako "postavička" (avatar), čo je vlastne unikátny obrázok každého užívateľa. Záleží na administrátorovi fóra, či postavičky povolí, či ako s nimi naloží (v akej podobe sa zobrazia). Pokiaľ nemôžete využívať postavičky, potom práve vtedy toto administrátori zakázali, a Vy by ste sa mali spýtať na dôvody (veríme, že se hodia).
Návrat hore
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Zvyčajne svoje zaradenie zmeniť priamo nemôžete (úrovne sa objavujú pod Vašim užívateľským menom v témach a vo Vašom profile, čo záleží na použitom vzhľade). Väčšina diskusných fór používa hodnotenie úrovní k rozlíšeniu počtu Vami pridaných príspevkov a k identifikácií určitých užívateľov, napr. označenie moderátorov a administrátorov môže mať zvláštny vzhľad. Prosím, nezaťažujte board zbytočným prispievaním len aby ste dosiahli vyššej úrovne. Moderátor alebo administrátor potom môže počet Vašich príspevkov znížiť.
Návrat hore
Keď kliknem na e-mailový odkaz užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu!
Len zaregistrovaní užívatelia môžu posielať e-mail ľuďom cez nastavený e-mailový formulár (pokiaľ administrátor túto možnosť povolil). Toto opatrenie umožňuje zbaviť sa otravných anonymných správ a robotov, ktorý zbierajú e-mailové adresy.
Návrat hore
 

Vkladanie príspevkov
Ako vložím novú tému do fóra?
Téma v diskusnom fóre by sa dala charakterizovať ako akési "vlákno", ktoré vytvoríte. V ňom môžu následne užívatelia odosielať príspevky - teda môžu sa k téme, ktorú ste vytvorili, vyjadriť (odoslať do nej príspevok). Kliknete na príslušné tlačítko na obrazovke fóra alebo témy:

Kliknutím na toto tlačítko sa dostanete na stránku, z ktorej do diskusie odošlete novú tému.

Pokiaľ v diskusnom fóre toto tlačítko nevidíte, pozrite sa na spodnú časť fóra alebo témy, či máte oprávnenie do príslušnej sekcie fóra pridávať nové témy (Napr. Môžete pridávať nové témy do tohto fóra, Môžete hlasovať v tomto fóre, atd.).
Návrat hore
Ako pridám príspevok do existujúcej témy?
Spôsob je v podstate rovnaký ako pri zakladaní novej témy. Pre odoslanie príspevku do existujúcej témy musíte v téme, do ktorej chcete prispieť príspevkom, stlačít toto tlačítko:

Po stlačení tlačítka sa dostanete na stránku odosielana príspevku.
Pokiaľ chcete odoslať príspevok rýchlejším spôsobom, môžte na to využiť formulár Rýchla odpoveď, ktorý sa nachádza za posledným príspevkom v téme. Tu stačí do daného priestoru naísať text, a stlačiť tlačidlo odoslať.
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem príspevok?
V prípade, že nie ste moderátor alebo administrátor, tak môžete upravovať alebo mazať len svoje príspevky. Môžete upraviť správu (niekedy len do obmedzeného času po prispení) kliknutím na tlačítko upraviť. Pokiaľ už niekto odpovedal na Váš príspevok, objaví sa Vám malinký výstup textíku pod príspevkom, ktorý ukazuje, koľkokrát ste tento príspevok upravovali. Toto sa neobjaví, pokiaľ nikto neodpovedal, alebo pokiaľ moderátor či administrátor zmenili príspevok (tí by mali sami zanechať odkaz prečo ho zmenili). Normálny užívatelia nemôžu príspevok zmazať, pokiaľ naň niekto už odpovedal.
Návrat hore
Ako pridám podpis k môjmu príspevku?
Pridať podpis znamená, že si musíte najprv nejaký vytvoriť. To urobíte cez položku Nastavenia. Podpis môžete pridať k práve písanému príspevku zaškrtnutím položky Pripojiť podpis. Môžete tiež pridať rovnaký podpis pre všetky Vaše príspevky zaškrtnutím príslušného políčka v profile (je možné nepridávať podpis k vybratým príspevkom odstránením tohto zaškrtnutia.
Návrat hore
Ako vytvorím hlasovanie?
Vytvorenie hlasovania je jednoduché. Keď pridáte nový príspevok (alebo upravujete prvý príspevok, pokiaľ môžete) mali by ste vidieť tlačítko Pridať hlasovanie pod hlavným oknom na pridávanie príspevkov (pokiaľ to nevidíte, zrejme nemáte oprávnenie vytvárať ankety). Mali by ste zadať názov ankety a potom aspoň dve možnosti (nastavte napísaním názov otázky a kliknite na Pridať odpoveď). Môžete tiež pridať časový limit pre anketu, kde 0 znamená neobmedzenú voľbu. Počet odpovedí, ktoré môžete zadať, určuje administrátor boardu.
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem hlasovanie?
Je to rovnaké ako s príspevkami, hlasovania môžu byť editované pôvodným autorom, moderátorom alebo administrátorom. Úpravu zahájite kliknutím na prvý príspevok v téme (toto je vždy s hlasovaním spojené). Pokiaľ nikto zatiaľ nehlasoval, potom môžu užívatelia vymazať alebo zmeniť položku v hlasovaní, v prípade už uskutočnenej voľby to tak môže urobiť len moderátor alebo administrátor. Tímto opatrením sa snažíme zabrániť v manipulácii s výsledkami hlasovaní.
Návrat hore
Prečo sa nemôžem dostať k fóru?
Niektoré fóra môžu byť zneprístupnené určitým ľuďom či skupinám. K čítaniu, prehliadaniu, či prispievaniu atď. potrebujete zvláštnu autorizáciu, ktorú môže poskytnúť len moderátor a administrátor, takže kontaktujte ich.
Návrat hore
Prečo nemôžem hlasovať v ankete?
Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia (aby neboli skreslené výsledky). Pokiaľ ste zaregistrovaný a stále nemôžete hlasovať, pravdepodobne nemáte oprávnený prístup alebo je hlasovanie už ukončené.
Návrat hore
 

Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
BBCode je zvláštna implementácia HTML. O jeho použití rozhoduje administrátor (môžete toto nepovoliť pre jednotlivé príspevky). BBCode sám o sebe je podobný štýlu HTML, tagy sú uzavreté v hranatých zátvorkách [ a ] a ponúka väčšiu kontrolu nad tým, čo a ako sa zobrazí. Pre viac informácií o BBCode si pozrite sprievodcu.
Návrat hore
Môžem používať HTML?
To závisí na tom, či Vám to administrátor povolí. Pokiaľ to máte povolené, zistíte, že fungujú len niektoré tagy. Čo je bezpečnostná funkcia, ktorá zamedzí zneužitiu alebo zničeniu vzhľadu či spôsobenie iných problémov. Pokiaľ je HTML povolené, môžete túto voľbu príspevok od příspěvku zakázať.
Návrat hore
Čo to sú smajlíky?
Smajlíky, či emotikony sú malé grafické obrázky, ktoré sa používají k vyjadreniu výrazu emócií za použitia malého kódu, napr. :) znamená šťastný, :( znamená smutný. Plný zoznam smajlíkov si môžete prohliadnuť cez príspevkový formulár. Prosím, snažte sa tieto smajlíky nadmerne nepoužívať, aby sa príspevok nestal nečitateľným. Moderátor môže prípadne Váš príspevok v tomto smere zmeniť.
Návrat hore
Môžem pridávať obrázky?
Obrázky sa môžu zobrazovať vo Vašich príspevkoch. Aj keď v súčasnej dobe neexistuje žiadna funkcia k nahratiu obrázkov priamo na board. Z tohto dôvodu musíte uviesť na takýto obrázok odkaz, napr. http://www.niekde-na-internete.sk/moj-obrazok.gif. Nemôžete vytvárať odkazy na obrázky na vlastnom PC (pokiaľ to nie je verejne prístupná stanica) alebo obrázky za preverujúcimi mechanizmami, napr. schránky hotmail alebo yahoo, zaheslované odkazy, atď. K zobrazeniu obrázku použite buď BBCode [img] tag alebo príslušné HTML (ak je povolené).
Návrat hore
Čo sú to oznámenia?
Oznámenia často prinášajú dôležité informácie a mali by ste ich čítať čo najskôr. Oznámenia sa objavujú na hornej časti každej stránky fóra, kde sú uvedené. Či môžete alebo nemôžete pridávať oznámenia do fóra, záleží na tom, či Vám to administrátor umožnil.
Návrat hore
Čo sú to dôležité témy?
Dôležité témy sa objavujú na fóre hned pod oznámeniami, ale iba na prvej strane. Sú často veľmi dôležité, takže si ich prečítajte tam, kde sú. Rovnako ako pri oznámeniach rozhoduje administrátor, ktorý užívatelia majú právo pridávať dôležité témy.
Návrat hore
Čo sú to uzamknuté témy?
Témy môžu byť uzamknuté moderátorom alebo administrátorom. Nemôžete odpovedať na uzamknuté témy ani upravovať svoje príspevky. Každé hlasovanie je automaticky ukončené. Témy môžu byť uzamknuté z rôznych dôvodov.
Návrat hore
 

Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori?
Administrátori sú ľudia poverení najvyššou kontrolou nad celým fórom. Títo ľudia môžu kontrolovať celý chod boardu vrátane povoľovaní, zakazovaní užívateľov, vytvárenie užívateľských skupín alebo moderátorov, atď. Majú tiež všetky oprávnenia moderátorov na celom fóre.
Návrat hore
Kto sú to moderátori?
Moderátori sú jednotlivci (alebo skupiny jednotlivcov), ktorých práca je starať sa o chod fóra každý deň. Majú právo upravovať alebo mazať príspevky, zamykať/odomykať, presúvať, mazať a rozdeľovať témy, ktoré spravujú. Dá sa povedať, že moderátori sú od toho, aby ľudia neprispievali mimo témy alebo nepridávali otravný materiál.
Návrat hore
Čo sú to užívateťské skupiny?
Užívateľské skupiny sú cestou, ktorou administrátori môžu zoskupovať užívateľov. Každý užívateľ môže patriť do niekoľkých skupín a každej skupine môže byť nastavený individuálny prístup. To umožňuje administrátorom ľahšie nastaviť niekoľko užívateľov ako moderátorov fóra, alebo im dať prístup na súkromné fórum, atď.
Návrat hore
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Pripojiť sa do užívateľskej skupiny stačí kliknúť na odkaz Užívateľské skupiny (večšinou sa nachádza v hornej časti stránky, ale nemusí to byť pravidlom) a potom si môžete prezrieť všetky skupiny. Nie všetky skupiny majú otvorený prístup, niektoré sú uzavreté a niektoré majú utajené členstvo. Pokiaľ je skupina otvorená, môžete požiadať o zaradenie kliknutím na príslušné tlačítko. Moderátor užívateľskej skupiny musí Vašu žiadosť schváliť a môže sa Vás opýtať na dôvody, prečo chcete do skupiny vstúpiť. Prosím, nenadávajte moderátorovi, pokiaľ Vašej žiadosti nevyhovie. Má svoj dôvod.
Návrat hore
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?
Užívateľské skupiny sú pôvodne vytvorené administrátorom a môžu tiež ustanoviť moderátora. Ak máte záujem vytvoriť užívateľskú skupinu, potom ako prvného kontaktujte administrátora súkromnou správou.
Návrat hore
 

Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Pre toto existujú tri hlavné dôvody. Nie ste zaregistrovaní, alebo nie ste prihlásený, administrátor zakázal posielanie súkromných správ pre celý board, alebo to administrátor zakázal priamo Vám. Pokiaľ je toto ten dôvod, spýtajte sa administrátora, prečo tomu tak je.
Návrat hore
Dostávam nechcené súkromné správy!
Plánujeme pridanie zoznamu ignorovaných v systéme pre zasielanie súkromných správ. Pokiaľ dostávate takéto správy, kontaktujte svojho administrátora, ktorý má tú moc takému užívateľovi posielanie správ zakázať.
Návrat hore
Dostal som spamový a otravný e-mail od niekoho z fóra!
To je nám ľúto. Príspevkové formuláre obsahujú obranné mechanizmy, ktorými sa snažíme vystopovať takéhoto užívateľa. Mali by ste napísať administrátorovi a zaslať mu kópiu e-mailu, ktorý ste obdržali, čo je veľmi dôležité (kvôli hlavičke, ktorá potrebné informácie obsahuje). Oni potom môžu konať.
Návrat hore
 

Možnosti pre užívateľov portálu Univerzitka.com
Ako si vytvorím vlastný blog?
Pokiaľ si chcete vytvoriť na Univerzitke váš vlastný blog, musíte sa stáť členom užívateľskej skupiny Blogger. Na tejto stránke sa nachádza tlačidlo, ktorým odošlete vašu žiadosť o vstup do skupiny užívateľov "Blogger". Po schválení vašej žiadosti vedením portálu sa stanete členom skupiny Blogger.
Následne môžete pristúpiť k vytvoreniu samotného blogu. Na hlavnej stránke s blogmi sa v hornej časti stránky, nad zoznamom samotných blogov nachádza text: "Nemáte Blog? Kliknite sem a vytvorte si ho!". Po kliknutí na linku v tomto texte sa dostanete do administrácie vášho vlastného blogu. V tejto administrácii si nastavíte názov blogu, a všetky ostatné nastavenia. Od tejto chvíle bude váš blog zobrazený v zozname blogov na portáli.
Návrat hore
Ako si vytvorím vlastný fotoalbum?
Ak si chcete na portáli vytvoriť svoj vlastný fotoalbum, musíte sa stať členom užívateľskej skupiny Fotograf. Na tejto stránke sa nachádza tlačidlo, ktorým potvrdíte váš vstup do skupiny "Fotograf". Vstup do tejto užívateľskej skupiny je voľný, po stlačení tlačidla ste automaticky člen skupiny.
Na hlavnej stránke fotoalbumov sa nachádzajú linky na osobné galérie užívateľov. Vedľa tejto linky sa nachádza linka "Moja osobná galéria". Po kliknutí na túto linku sa dostanete do vašej osobnej galérie, do ktorej môžete pridávať svoje fotky.
Návrat hore
Ako si dokážem prispôsobiť vzhľad diskusného fóra?
Univerzitka.com vám ponúka jedinečný systém individuálneho prispôsobenia vzhľadu diskusného fóra. Na hlavnej stránke fóra, na spodnej časti, nad "Pohľadom na portál" sa v strede nachádza linka "Možnosti". Po kliknutí na túto linku sa vám zobrazí nasledujúce okno:

Toto sú všetky vaše nastavenia, ktorými môžete upraviť vzhľad fóra. Všetky vaše nastavenia sú uložené v cookies vášho internetového prehliadača. Pokiaľ zmažete cookies, nastavenia sa vám automaticky nastavia na automatické, prednastavené hodnoty. Experimentujte s jednotlivými nastaveniami. Získate diskusné fórum podľa vaších predstáv!
Návrat hore
O nových príspevkoch v určitých sekciách fóra nechcem byť informovaný!
Diskusné fórum vám po prihlásení vždy zobrazuje počet neprečítaných a nových príspevkov, od vašej poslednej návštevy. Pokiaľ vás však príspevky z určitých kategórií diskusného fóra nezaujímajú, môžete si nastaviť, aby ste o nových príspevkoch z tých kategórií, o ktoré nemáte záujem, neboli informovaní. Stačí ak na hlavnej stránke diskusného fóra kliknete na linku Ignorované fóra, a zaškrtnete tie kategórie, ktoré chcete ignorovať.
Návrat hore
Môžem si vytvoriť vlastný zoznam obľúbených tém v diskusnom fóre?
Áno, v diskusnom fóre môžete využiť možnosť vytvoriť si zoznam tých tém, ktoré vás zaujímajú, a ktoré si často prezeráte. Pre urýchlenie prístupu k takýmto témam postačí, ak v téme kliknete na linku "Pridať tému do obľúbených", ktorá sa nachádza vždy za posledným príspevkom v téme, na konci stránky vpravo dole.
Pre rýchly prístup k takto označeným témam môžete využiť linku, ktorá sa nachádza na hlavnej stránke diskusného fóra, vpravo hore - Moje obľúbené témy.
Návrat hore
 

Prílohy
Ako pripojím k môjmu príspevku nejaký súbor?
Vždy, keď pridávate príspevok do diskusie, máte možnosť pridať k nemu prílohu. Buď obrázok, archív, textový dokument, alebo akýkoľvek iný súbor. Formulár pre odoslanie nového príspevku do diskusie obsahuje aj sekciu Prílohy. V tejto sekcii sa nachádza tlačítko Pripojiť súbor. Kliknite na tlačítko Prechádzať... (môže sa volať aj ináč, v závislosti na vašom operačnom systéme) a otvorí sa vám klasický systémový dialóg pre vyhladanie súboru. Nájdite súbor, ktorý chcete pridať ako prílohu, a vašu voľbu potvrďte. Ak napíšete niečo do kolónky Komentár, tento text bude slúžiť ako odkaz na priložený súbor. Ak žiadny komentár nezadáte, odkazom bude samotný názov súboru. Môžete dokonca pridať aj viac súborov do príspevku, jednoduchým opakovaním rovnakej procedúry, a to až dovtedy, kým nedosiahnete maximálny počet príloh pre jeden príspevok.

Za obsah a následky použitia svojich príloch v diskusii nesie každý užívateľ Študentského portálu Univerzitka.com plnú a neprenositeľnú zodpovednosť. Administrátor a moderátori portálu si vyhradzujú právo kedykoľvek a bez predchádzajúceho upozornenia súbory v prílohách vymazať.
Návrat hore
Ako pripojím súbor k už existujúcemu príspevku?
Nájdite daný príspevok a kliknite na ikonku upraviť. Ďalej postupujte podľa inštrukcií pre pripojenie súboru k novému príspevku. Akciu potvrdíte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Ako prílohu zmažem?
Pre odstránenie prílohy kliknite na upraviť daný príspevok a v zozname príloh kliknite na tlačidlo Zmazať prílohu vedľa prílohy, ktorú chcete vymazať. Akciu potvrdíte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Ako môžem aktualizovať komentár prílohy?
Ak chcete upraviť komentár prílohy, kliknite na upraviť daný príspevok, v zozname príloh zmente požadovaný komentár a kliknite na susedné tlačidlo Aktualizovať komentár. Akciu potvrdíte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Môžem prepísať/aktualizovať prílohu?
Ak chcete prepísať nejaký súbor (napríklad jeho novšou verziou), kliknite na Pripojiť súbor. Potom postupujte ako pri pridávaní nového súboru, akurát na koniec neklikajte na Pripojiť súbor, ale kliknite na tlačítkoPrepísať novšou verziou vedľa pôvodného súboru, ktorý chcete prepísať. Ak sa komentár nemení, nemusíte ho znova zadávať.
Návrat hore
Moja príloha v príspevku nie je. Prečo?
Je možné, že daný typ súboru nebol doteraz administrátorom povolený. Preto nie je momentálne tento súbor k dispozícii. Teda je možné, že vaša príloha bola zmazaná administrátorom alebo moderátorom portálu. Pre bližšie informácie ich kontaktujte.
Návrat hore
Prečo nemôžem k príspevkom pridávať prílohy?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná iba niektorým užívateľom Univerzitky. (Napr. len skupine užívateľov Sponzor). Kontaktuje prosím vedenie Univerzitky pre bližšie informácie.
Návrat hore
Myslím, že mám potrebné oprávnenia, no aj tak nemôžem odoslať prílohu. Prečo?
Diskový priestor vyhradený všetkým prílohám je na Univerzitke obmedzený. Ak je tento priestor naplnený, ani vy, ani žiadny iný užívateľ nemôže pridávať súbory. Taktiež existujú iné obmedzenia (napríklad maximálna veľkosť súboru, počet súborov, a podobne). Bližšie ifnormácie by ste mali získať v chybovom hlásení po neúspešnom pokuse o pridanie prílohy do diskusie. Ak sa žiadne chybové hlásenie nezobrazí, kontaktujte prosím administrátora.
Návrat hore
Prečo nemôžem mazať prílohy?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná iba niektorým užívateľom Univerzitky. (Napr. len skupine užívateľov Sponzor).Kontaktuje prosím vedenie Univerzitky pre bližšie informácie.
Návrat hore
Prečo nikde nevidím žiadne prílohy?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná iba niektorým užívateľom Univerzitky. (Napr. len skupine užívateľov Sponzor). Kontaktuje prosím vedenie Univerzitky pre bližšie informácie.
Návrat hore
Koho mám informovať v prípade, že som našiel v diskusii nelegálnu prílohu?
Ak ste držiteľom alebo sprostredkovateľom autorských práv k niektorému z publikovaných materiálov, a viete to hodnoverne doložiť a chcete daný materiál upraviť alebo odstrániť z portálu, kontaktuje prosím administrátora. Tieto osoby prosím ihneď kontaktujte aj v prípade, ak sa v diskusii objaví nejaký materiál, ktorý by porušoval platné zákony Slovenskej republiky.
Návrat hore
 Prejdi na:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Hosťované na serveroch spoločnosti WebSupport.sk

Stránka vygenerovaná za 0.15 sekundy. SQL queries: 13